Amazonit

kamień odpędzania strachów i zmartwień

Amazonit to kamień pomagający radzić sobie ze strachem i zmartwieniami, pomaga odzyskać spokój w ciężkich czasach, pozytywnie działa na układ nerwowy. Przywraca nadzieję, wiarę i optymizm, gdy człowiek czuje się osamotniony. Kamień szczególnie polecany dla kobiet, bo kojarzy się z Amazonkami, plemieniem kobiet pełnych mocy.
Amazonit namawia człowieka, aby wziął odpowiedzialność za swoje życie i stał się twórcą własnego losu, zaczął realizować marzenia. Amazonit harmonizuje zmienne nastroje i rozprasza smutek, a w związkach z ludźmi pomaga w zdrowej komunikacji.

Aby chronić swój dom przed wypadkami (pożary, powodzie, trzęsienia ziemi itp.), można zakopać kawałek Amazonitu pod fundamentami domu.

Magiczne działanie amazonitu związane jest z ogniskiem rodzinnym, doskonały asystent dla kobiet, które poświęcają się dla rodziny, męża i dzieci.
Kamień przyczynia się do sprawnego zarządzania domem, sprawia, że kobiety są odpowiedzialne i dalekowzroczne, wzmacnia i chroni stan cywilny, stwarza silne więzi rodzinne.
Amazonit ma działanie uspokajające i jest pomocny na stres, skurcze mięśni, epilepsję, czyraki, objawy oka, choroby skóry, wypryski, grzybicze, popękane wargi, pęknięcia w rękach i nogach, świąd skóry, pokrzywkę i napięte nerwy.
Wzmacnia serce.
To kojący kamień, który pomaga w stabilizacji i równowadze układu nerwowego.
Amazonit wzmacnia komunikację, pamięć i funkcje mózgu.
Podobnie jak wiele innych turkusowo zielonych kamieni, Amazonit można stosować do stymulacji psychicznej zdolności i wiedzy duchowej.

 

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz