Akwamaryn

na zmartwienia i niedokończone sprawy

Jego nazwa oznacza morską wodę. Akwamaryn należy do grupy berylów. Beryl ma niepowtarzalną moc.
Akwamaryn jest kamieniem odwagi - pomniejsza martwienie się i obawy, uspokaja umysł, przeciwdziała niepożądanym wpływom. Jest dobrym kamieniem dla ludzi delikatnych i przytłoczonych odpowiedzialnością. Jego energia przydaje się do wszelkich niedokończonych spraw, żeby je szybko doprowadzić do zamknięcia. Pomaga także osobom pracującym w branżach wymagających ciągle nowej wiedzy, badaczom, naukowcom, informatykom, a także podróżującym drogą morską- dla uspokojenia wód, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu.
Akwamaryn nazywany jest „kamieniem odwagi”. Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym bądź tym, którzy mają trudności ze szczerym wyrażaniem emocji, uczuć, myśli oraz z asertywnością. Oddziałuje na centrum komunikacji i relacji międzyludzkich. Bycie asertywnym, czyli umiejętność uprzejmego odmawiania lub wyrażania zdania zgodnie z własnymi przekonaniami, stanowi dla niektórych ludzi spore wyzwanie. Ci ludzie będą mogli wreszcie powiedzieć to, co myślą, nie mając wyrzutów sumienia i nikogo przy tym nie raniąc.
Energia Akwamarynu pomaga także w płynnym wyrażaniu myśli i uczuć, co ma duży wpływ na pozytywne kontakty z otoczeniem i trwałe relacje z innymi ludźmi. U niektórych ludzi Akwamaryn może zwiększyć samorefleksję oraz zdolność do spostrzeżenia tego, że wszystkie wydarzenia mają swój sens lub prowadzą do jakiegoś celu. Spontaniczność, otwarcie na innych, poczucie wolności wpłyną na osiągnięcie upragnionego przez nas stanu zwykłego szczęścia.
Akwamaryn jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem. Szczególnie pomocny dla osób pracujących na stanowiskach, gdzie wymagana jest wciąż nowa wiedza i przyswajanie dużej ilości informacji (naukowcy, informatycy, menadżerowie). Niezawodny dla osób często wygłaszających publiczne prezentacje, przemowy, prowadzących szkolenia. Energia Akwamarynu pomaga w doprowadzeniu do końca wszelkich niedokończonych spraw, zadań i projektów.
Zielone i błękitne leczą oczy i przynoszą ulgę skołatanym nerwom. Odstrasza złe duchy, przyciągając jedynie te, przynoszące dobro i piękno. Odpędza negatywne myśli i uczucie niepokoju, rozjaśnia umysł, sprzyja ciekawym pomysłom i rozwiązywaniu problemów. Przeciwdziała zazdrości, agresji, nieporozumieniom, pomaga wyrażać swoje myśli. Jest również pośrednikiem w komunikacji z istotami niebiańskimi, czyli naszymi opiekunami duchowymi. Akwamaryn to klejnot przyszłości - wierzy się, że pełnię mocy osiągnie w erze Wodnika. Związany z piątą czakrą.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz