Turkus

Turkus

kamień intuicji i ochrony

Kamień już od starożytności używany do robienia amuletów w celach ochronnych i do uleczania. Według legend zmienia barwę aby ostrzec właściciela przed zdradą lub niebezpieczeństwem. Umieszczony na czakrze trzeciego oka, przywołuje pomoc własnej intuicji, a na czakrze gardła - pomaga kierować swoim przeznaczeniem, podszeptuje co należy zrobić w chwili obecnej żeby wpłynąć na los. Możesz położyć ten kamień przy komputerze, ponieważ neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne.

Stare wschodnie przysłowie mówi: „ręka nosząca turkus nigdy nie zbiednieje”. Turkus dobry jest na gardło, płuca, serce i stany bólowe. Pobudza ukrwienia dolegających miejsc. Noszony na czakrze gardła sprzyja harmonijnemu wyrażaniu myśli i uczuć. Nadaje naszym słowom większą moc. Łagodzi problem jąkania. Turkus jako amulet chroni przed „złym okiem”, złym towarzystwem i złymi kolejami losu. Chroni skutecznie aurę i odbija wszelkie ataki psychiczne. Nazwa turkus wywodzi się od nazwy Turcji „turecki kamień”, gdyż jego szlak handlowy wiódł niegdyś przez Turcję. Natomiast nazwa kalait (gr. ładny kamień) została po raz pierwszy użyta przez pisarza rzymskiego Pliniusza Starszego i obecnie jest już prawie nieznana. Związany z czakrą gardła.

Turkus prawdopodobnie jest jednym z najstarszych kamieni używanych przez ludzi, był i jest ceniony w wielu kulturach. W Iraku znaleziono koraliki z turkusu z roku 5000 p.n.e. Egipcjanie wydobywali turkus w Synaju już w roku 3200 p.n.e. Indianie z plemienia Navajo wrzucali turkus do rzeki prosząc boga deszczu o opady. Według legend hinduskich i perskich patrzenie na turkus podczas nowiu księżyca prowadzi człowieka do dobrej fortuny, ochrania przed złem i zwiększa bogactwo.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry